Nedeľné dopoludnie v poslednú aprílovú nedeľu nás poctili svojou návštevou skauti z východného Slovenska. Celú akciu poznávania tunajšieho regiónu zorganizoval 31. skautský oddiel Irmy Ševcechovej pod vedením vodcu zboru Stanislava Vyhlídala.

Niečo po deviatej hodine rannej sa pomaly začali schádzať „domáci“ skauti z Trenčianskej Teplej a onedlho už prišla aj skupina hosťujúcich skautov z východu Slovenska. Súprava elektrického úzkorozchodného vlaku čakala na svojich návštevníkov pred bránami depa pripravená previezť účastníkov do Trenčianskych Teplíc.

Vzácnu návštevu na TREŽ ke privítal riaditeľ TREŽ, n.o. Dušan Nosál spolu z jeho zástupcom Martinom Bielikom. Nasledovala krátka prehliadka depa železničky spojená s výkladom o jej histórii od vzniku až po jej súčasné využitie a prevádzkovanie neziskovou organizáciou založenou obcou Trenčianska Teplá.

Naši hostia si so záujmom vypočuli krátku prednášku a potom sa rozbehla prehliadka depa, kde si zo záujmom prezreli dopravnú expozíciu železničnej a cestnej dopravy. Samozrejme nechýbali ani zvedavé otázky, postrehy a nejaké tie spomienky na dávne časy starších skautských vodcov. Po skončení prehliadky depa všetci nastúpili do pripravenej súpravy „električiek“ a krátko po pol desiatej sa vláčik vybral na svoju trať smer kúpeľné mesto Trenčianske Teplice. Počasie aj keď bolo hlásené daždivé a všetko tomu aj nasvedčovalo sa statočne držalo a doprialo tak našim hosťom pokojný výlet. Po príchode do Trenčianskych Teplíc si skupina skautov prezrela kúpeľné mesto od jeho centra, cez park, až po jazierko v kúpeľnom parku. Približne o dve a pol hodiny sme sa všetci zišli na historickej železničnej stanici v Trenčianskych Tepliciach a po overení počtu účastníkov sa historická „električka“ vydala späť do Trenčianskej Teplej. Bol už pokročilý obedný čas a tak nadišiel čas sa z našimi návštevníkmi rozlúčiť. Celá skupina vystúpila na zastávke v Trenčianskej Teplej odkiaľ sa odobrala na obed do priestorov hasičskej zbrojnice. V poobedňajších hodinách skupinu ešte čakal výlet vlakom do Trenčína.

Vláčik pokračoval až na železničnú stanicu v Trenčianskej Teplej a odtiaľ „domov“ do depa, alebo inak remíze.

Veríme, že sa výlet skautom páčili nielen u nás na železničke, ale aj v našom regióne a riadi nás opäť niekedy navštívia.

Autor: Dušan Nosál
Foto: Dušan Nosál a 7. zbor Slanských vlkov Prešov

Go to top