Súťaž vo varení gulášu, spolujazdy na ťahačoch kamiónov, či obľúbené jazdy na Trenčianskej miniatúrnej železnici. Aj také boli septembrové jazdy električiek rady 411 do Trenčianskych Teplíc, ktoré sme zorganizovali v sobotu 10. septembra 2016.

Ešte sme si ani poriadne neoddýchli od sezónnej premávky a už tu bola ďalšia akcia pre verejnosť. Druhú septembrovú sobotu bolo v areáli nášho depa rušnejšie ako inokedy. Stretlo sa tu totiž niekoľko súťažných tímov, aby si spolu zmeralo sily v súťažnom varení gulášu. Na prvý pohľad to môže znieť jednoducho, no pripraviť chutný guláš za 4 hodiny a zaujať prítomnú portu si vyžaduje spoluprácu všetkých členov súťažného tímu.

Omamná vôňa gulášu už od skorého rána rozvoniavala široko-ďaleko. Nemožno sa preto čudovať, že areál depa sa postupne začal zapĺňať zvedavými návštevníkmi. Kto si chcel ale pochutnať na tejto mäsovej lahôdke, musel si počkať do 13-tej hodiny kedy nastal čas na hodnotenie poroty a oficiálne vyhlásenie výsledkov.


Príprava gulášu je v plnom prúde.

Zatiaľ čo sa v areály depa hodnotilo niekoľkohodinové úsilie gulášových nadšencov, dvojica električiek rady 411 sa vydala na prvú jazdu do kúpeľného mesta. Počas jazdy panovala v električkách príjemná atmosféra. Niektorí cestujúci spomínali na končiace sa leto, iní sa živo zaujímali o ďalšie jazdy na železničke. „Škoda, že ďalšie jazdy budú až v polovici novembra. Myslím si, že električka má potenciál,aby jazdila aj častejšie“, povedala jedna z mamičiek.


Septembrové jazdy električkou si nenechali ujsť ani detskí cestujúci.

Po príchode do Trenčianskych Teplíc nás už na stanici čakalo množstvo obyvateľov i návštevníkov mesta, ktorí sa prišli odviesť po 107-ročnej úzkorozchodnej trati a pochutnať si na dobrom guláši podávanom v priestoroch nášho depa.


Našu šarmantnú a vždy usmiatu sprievodkyňu majú cestujúci radi.

Po návrate do Trenčianskej Teplej, bol už program v priestoroch depa v plnom prúde. Najväčším lákadlom bol nepochybne chutný guláš, no v ponuke bufetového menu nechýbali ani hranolky, napolitánky, vinea, pivo a kofola. O dobrú náladu sa aj tento krát postaralo duo bratov Dobiášovcov, ktoré zahralo návštevníkom do tanca i k dobrej nálade.


Bratia Dobiášovci sa nám opäť postarali o dobrú náladu.

Pre deti boli pripravené spolujazdy na ťahačoch kamiónov, i obľúbené jazdy na Trenčianskej miniatúrnej železnici pod patronátom skúseného motorvodiča Petra Králika. K dispozícii bolo aj vozenie na koni, či tradičné maľovanie na tvár.


Takmer každé dieťa sa túži odviesť v kabíne ťahaču kamióna. :-)

Nechýbala však ani individuálna prehliadka nášho depa s cestnými i koľajovými vozidlami, modelovým koľajiskom, výstavou dobových uniforiem, starých cestovných lístkov, cestných i železničných modelov a starých rádioprijímačov doplnenou o ďalšie artefakty z histórie železničnej dopravy.


Malá výstava cestných vi koľajových vozidiel v električkovom depe.

Vyvrcholením akcie bola súbežná jazda električiek, ťahačov kamiónov a Karosy B732.1654 v sprievode polície súčasťou ktorej bola aj cca 20-minútová výstava ťahačov kamiónov na autobusovej stanici v Trenčianskych Tepliciach.


Súbežná jazda električiek rady 411, ťahačov kamiónov a Karosy B732.1654 za doprovodu polície.

V podvečerných hodinách sa uskutočnili ešte dve jazdy električiek do kúpeľného mesta. Posledný odchod však poznačila nehoda pred zastávkou Trenčianske Teplice sídlisko. Aj napriek opakovanému dávaniu návestí 83-ročná vodička osobného motorového vozidla z neznámych dôvodov vošla na priecestie. K vážnejšiemu zraneniu našťastie nedošlo a prepravu cestujúcich do / z Trenčianskych Teplíc sme operatívne zabezpečili Karosou B732. 

Súťažou vo varení gulášu sme ukončili sezónne jazdy električiek do Trenčianskych Teplíc. Tie ďalšie a uskutočnia až 19. novembra na Deň významnej osobnosti kraja a 3. decembra kedy spoločne oslávime sviatok svätého Mikuláša. Tešíme sa na Vás.

Text: Jaroslav Filo
Foto: Jaroslav Filo, Martin Bielik a Emil Bajza
Video: Impulz.Press

Go to top