Jazdy električiek so snehovou nádielkou, občerstvenie na stanici v Trenčianskych Tepliciach, či návšteva troch mudrcov z východu. Aj také boli prvé jazdy električiek v novom roku, ktoré sme zorganizovali v stredu 6. januára 2016 pri príležitosti sviatku Zjavenia Pána.

Aj napriek sviatočnému dňu, zavítalo do Trenčianskej Teplej veľké množstvo návštevníkov. Niet sa čomu čudovať. Pekné počasie a zopár kíl navyše sú dostatočným dôvodom na vychádzku. A ak k tomu pridáme možnosť odviesť sa s historickou električkou a stretnúť sa so vzácnou návštevou z ďalekých krajín, je o voľný čas zaručene postarané.

Prvé jazdy električiek v roku 2016 nám okrem snehu od babky Perimbkabky spríjemnili aj Baltazár, Gašpar a Melichar - traja mudrci z východu, ktorí sa prišli pokloniť malému Ježiškovi. V Trenčianskych Tepliciach, či v našom depe by ho síce hľadali asi márne, no ich poslaním bolo pripomenúť ľuďom tento významný kresťanský sviatok. Veľa škôlkárov i školákov svojimi vedomosťami o troch kráľoch milo prekvapilo nejedného dospelého. No ak náhodou niekto z nich o týchto mudrcoch niečo nevedel, oni mu bez problému vyrozprávali kto sú a odkiaľ pochádzajú.


Na trojkrálových jazdách nechýbali ani rodiny s deťmi...

Zatiaľ čo sa deti fotili s tromi kráľmi pred vyzdobenou električkou, dospelí si na stanici v Trenčianskych Tepliciach mohli pochutnať na horúcom grogu. Nezabudli sme však ani na detských návštevníkov pre ktorých bol pripravený ovocný čaj.


Trojkráľová električka pod zasneženou skalou

Počas pobytu električky v Trenčianskej Teplej mohli návštevníci zavítať do nášho depa a pozrieť si expozíciu cestných i koľajových vozidiel, modelové koľajisko, staré rádiopríjmače, dobové fotografie našej železničky a ďalšie artefakty z histórie dopravy.


Trojkráľová električka na stanici v Trenčianskej Teplej

Nuž a ako túto akciu hodnotia návštevníci? "Bola to super akcia. Električka bola taká plná, že sa v nej nedalo ani hýbať. Ale pre deti to bol isto pekný zážitok. Depo sme s kamoškou nevideli, ale nevadí. Nabudúce sem zoberiem svoju partiu kamarátov z roboty. Som si istá, že sa im tu bude páčiť," povedala pani Darina, ktorá sa s nami podelila aj o fotky z tejto skvelej akcie.


Na poslednom spoji do Trenčianskej Teplej...

Nuž čo dodať. Azda len toľko, že ak ste sa v tomto roku našou električkou ešte neviezli, najbližšie tak budete môcť urobiť v sobotu 6. februára kedy budeme jazdiť za vysvedčenie. Tešíme sa na Vás.wink

Text: Jaroslav Filo
Foto: Timea Drobcová a Darina Stachová
Video: Timea Drobcová a Peter Čučko, Považie online.sk

Go to top